Геморой і тренажерний зал: всі «за» і «проти»

Одне з них полягає в виконанні фізичних вправ в тренажерному залі. Але при гемороїдальному розширенні вен існує ряд обмежень на фізичні навантаження, зокрема, підняття важких предметів може викликати загострення патології. Тому необхідно розібратися, чи можна поєднувати геморой і тренажерний зал, які вправи будуть на благо, а які – на шкоду.

зміст:

 • 2 Різні зони тренажерного залу
 • 3 Кардіо-зона
 • 4 Вправи для м’язів тазового дна
 • 5 Силові тренування
 • 6 Харчування

Що таке геморой?

Геморой являє собою таке захворювання, яке характеризується розширенням вен в області анального отвору. Це створює умови для утворення тромбів і розвитку запальних процесів цієї області. Особливо часто геморой розвивається в групі ризику, до якої належать такі пацієнти:

 • Які тривалий час перебувають у вертикальному положенні.
 • З дисплазією сполучної тканини.
 • Курці і особи з хронічним бронхітом.
 • Особи, які страждають запорами, що призводить до підвищення внутрішньочеревного тиску, і т.д.

При відсутності своєчасного лікування різними методами, захворювання неухильно прогресує, тому виділяють кілька стадій геморою. Для першої стадії характерно тільки розширення гемороїдальних вузлів, при цьому вони незначно піднімаються над шкірою. Друга стадія характеризується тим, що вони випадають під час акту дефекації, що супроводжується неприємними суб’єктивними симптомами. Третя стадія проявляється тим, що вузли випадають навіть при найменшому напруженні, при цьому вони часто запалюються з розвитком фіброзних процесів.

Лікування геморою пов’язане з певними труднощами. З одного боку, це не дуже висока ефективність препаратів, так як вони із мінімальним впливом на механізми і причини розвитку захворювання. З іншого боку, це наявність побічних ефектів при прийомі тих чи інших лікарських засобів.

Різні зони тренажерного залу

Тренажерний зал приміщення багатофункціональне, в ньому знаходиться багато тренажерів, а люди, що займаються на них, ставлять для себе різні завдання. Перш ніж відповісти на питання, чи можна при геморої займатися в тренажерному залі, варто зрозуміти, що є багато різновидів тренажерів з різним призначенням. Найчастіше існує зонування залу.

Кардіо-зона

Конструкції для фітнесу (доріжки для бігу, велотренажери, гімнастичні обручі, ролики, обручі, платформи) залучають учасників, які не хочуть працювати з вагою. Заняття в тренажерному залі при геморої буде корисно, якщо використовувати снаряди кардіо-зони, наприклад, бігову доріжку або велотренажер. Головне регулярність занять, а на природі людина воліє займатися бігом або на тренажері не має значення.

Вправи для м’язів тазового дна

Лікуючі дію на геморой надає виконання фізичних вправ, що впливають безпосередньо на м’язи тазового дна, що дозволяє ефективно попереджати прогресування патології. Це пов’язано з тим, що постійні тренування призводять до зміцнення судинної стінки гемороїдальних розширених вен, що ускладнює утворення тромбів і подальшого прогресування патологічного процесу.

М’язами тазового дна називають сфінктери входу в піхву, уретри і ануса. Ці м’язи задіяні при дефекації і підтримують органи малого тазу в оптимальному положенні. Для тренування цього роду м’язів існують спеціальні вправи, наприклад, комплекс Кегеля. Тренажери для виконання такого роду вправ необов’язкові, і ними можна займатися як в тренажерному залі, так і вдома.

Силові тренування

У силовій зоні розташовані пристосування для збільшення м’язової маси і додання мускулатури рельєфності, і, відповідно, тренажери з обтяжена (блокові, важільні, силові).

Що стосується початку запального процесу в області гемороїдальних вен, то це передбачає відмову від силових тренувань. Але в якщо геморой знаходиться не в гострій стадії, то займатися силовими вправами можна, але при цьому необхідно пам’ятати, що при геморої або схильності до нього, не можна використовувати силові навантаження, що включають підняття важких предметів або призводять до різкого підвищення внутрішньочеревного тиску.

Заняття повинні проводитися з тренером, який розробляє індивідуальну програму для кожного учасника з урахуванням всіх його особливостей. Для досягнення максимального терапевтичного результату необхідно проводити регулярні заняття.

Для повноцінності картини, потрібно представляти, що напруга м’язів живота при піднятті ваги або при затягуванні страхувального пояса призводить до розвитку вже наявного геморою. Заняття необхідно повністю припинити, якщо патологія перейшла в 2 або 3 стадію, коли необхідний щадний режим. В іншому випадку можуть виникнути ускладнення у вигляді кровотечі, защемлення гемороїдальних шишок і некрозу вузла.

Вправи при геморої, розроблені тренером, повинні враховувати наступні рекомендації.

 • Виключаються вправи із задіянням станової тяги, присідань, віджимання з важкими брусами.
 • Уподобання віддається вправам на поліпшення рельєфності м’язів, а не для набору м’язової маси.
 • Момент підняття ваги не повинен супроводжуватися затримкою дихання.
 • Вправи проводяться сидячи на лаві, уникають вправ в нахилі або стоячи.

живлення

Геморой після тренажерного залу для оптимізації стану вимагає спеціальної дієти. Необхідно виключити з раціону або максимально скоротити споживання чаю і кави. Бажано, щоб харчування мало частий дробовий характер, що виключає запори. Якщо запор все ж таки виникла, то необхідно мінімізувати наслідки прийомом проносних засобів (листя сени, бисакодил).

Фізичні навантаження повинні бути дозованими, тільки в цьому випадку вони можуть поліпшити стан венозної стінки і нормалізувати мікроциркуляцію, що благотворно позначиться на перебігу геморою.

» Без категорії » Геморой і тренажерний зал: всі «за» і «проти»