Геморой і менструальні цикли жінок: особливості зв’язку

Перебіг геморою відрізняється у жінок і чоловіків. Це в першу чергу пов’язано зі специфічними особливостями жіночого організму, які загострюють прояв захворювання. Геморой при місячних може проявлятися більш яскраво з причин фізіологічного характеру. Наприклад, в період менструації відбувається приплив крові до тазових органів, наповнення кров’ю гемороїдальних вузлів і поява характерних симптомів геморою. Якщо в наявності хронічного перебігу патології, то запалення геморою перед місячними явище поширене. Зазвичай після того, як менструація закінчується, геморой загасає.

зміст:

Симптоми захворювання під час місячних

Ознаки загострення геморою під час місячних наступні:

 • Больовий синдром, локалізований в задньому проході;
 • Дискомфорт і свербіж;
 • При дефекації часто виникає кровоточивість;
 • Відчуття чужорідних тіл в прямій кишці, почуття «розпирання» заднього проходу.

Так, пацієнтки скаржаться на відчуття печіння, що з’являється за кілька днів до виділень, а потім і кров із заднього проходу, яку можна спостерігати на туалетному папері. Загострення геморою перед місячними пояснюється збільшенням кровотоку в області малого тазу, що веде до набухання вен і набряклості слизової оболонки.

рекомендації жінкам

Для уникнення загострення геморою перед місячними рекомендується:

 • Нормалізувати харчування, виключивши з нього гостру, солону їжу і спеції, що сприяють затримці води в організмі;
 • За 20 хвилин до дефекації необхідно застосовувати ректальні свічки, що знімають спазм;
 • Важливо стежити за функціонуванням кишечника, додавши в щоденний раціон овочі, фрукти і кисломолочні продукти;
 • Проносні і клізми для позбавлення від закрепів дозволяється використовувати лише за рекомендацією фахівця;
 • Бажано застосовувати народні засоби, які впливають на організм м’яко і дбайливо (примочки з соком цибулі, парові і сидячі ванночки з ромашкою і інші рецепти).

Лікарські засоби для лікування геморою може призначити лише лікар, відповідно до особливостей організму, підібравши точне дозування.

Попередження геморою під час місячних

Однак, щоб геморой під час місячних не проявляє гостро, особливу увагу потрібно приділити його профілактиці. Для цього слід дотримуватися таких профілактичних заходів, як:

 • Стабілізація роботи кишечника – виняток діареї і запорів, включення в раціон перших страв і клітковини;
 • Виняток напруги під час випорожнення кишечника;
 • Вчинення активних рухів, розминка і зарядка, особливо важливо для працівників офісу та інших осіб з малоактивним способом життя (наприклад, водіїв);
 • М’які крісла необхідно замінити жорсткими кріслами;
 • Виняток важких навантажень;
 • Стеження за особистою гігієною;
 • Дотримання питного режиму.

Жінкам, які займаються фітнесом, необхідно контролювати підйом вантажів, щоб не посилювати приплив крові до органів таза. Також слід не забувати про психологічну причину захворювання: для цього потрібно мінімізувати хвилювання і стреси.

Рання діагностика і постановка діагнозу гарантує ефективне і безболісне лікування захворювання, а для запобігання рецидивам і його прогресування необхідна комплексна терапія. Тому важливо при появі перших ознак патології під час місячних звернутися до лікаря, не намагаючись самостійно проводити діагностику і займатися самолікуванням.

Свічки від геморою при місячних

У тому випадку, якщо загострення геморою перед місячними все ж уникнути не вдалося, то кращим варіантом буде звернутися до проктолога, тільки фахівець визначить стадію захворювання і зможе підказати оптимальний вид лікування, підбере дозування.

Але слід пам’ятати, що візит до проктолога вимагає маніпуляцій діагностичного характеру (пальцеве дослідження, аноскопію, ректоскопію), а при менструації подібні заходи провести не вдасться, і візит краще відкласти до закінчення критичних днів, так як без всебічного дослідження проктолог зможе проконсультувати тільки за загальними питанням.

Наприклад, скаже, що свічки проти геморою під час місячних застосовувати можна, але бажано відмовитися від супозиторіїв з нестероїдними протизапальними речовинами, так як вони можуть посилити менструальної кровотечі за допомогою зміни здатності крові до згортання.

А також зверне увагу, що геморой в великій мірі залежить від легкості дефекації, і порадить за півгодини перед випорожненням поставити супозиторій. Це зніме спазм і розслабить сфінктер, що полегшить процедуру, і гемороїдальні вузли будуть менш травмовані.

При місячних можна застосовувати всі препарати, які були призначені раніше, але слід утриматися від холодних примочок, компресів і крижаних свічок.

Операція на геморой і менструація

Іноді жінка готується до операції на гемороїдальні вузли або до видалення геморою малоінвазійними методами, а критичні дні наступають невчасно, і тоді виникає питання, чи можна робити операцію по видаленню геморою при місячних?

Але в зв’язку з тим, що в критичні дні сильно збільшується ризик кровотеч, проводити хірургічне або малоінвазивне втручання небезпечно. Видалення гемороїдальних вузлів доведеться скасувати.

У тому випадку, якщо запалюється геморой незалежно від місячного циклу, також операція не проводиться. Варто пам’ятати, що стадія загострення є протипоказанням для будь-якого виду хірургічного втручання. У процесі підготовки до операції необхідно вилікувати загострення геморою. Для цього призначається лікування медикаментозними препаратами, які покликані зняти біль, кровотечі, набряклість. Йдеться і про операції на геморой, і про малоінвазивних методах видалення гемороїдальних вузлів.

Менструація після видалення геморою

Операція на геморой серйозне втручання в організм жінки. Коли виникає затримка місячних після видалення геморою або навпаки менструація відрізняється багатством і тривалістю, то виникають підозри, що до цього призводить саме хірургічне втручання. Але причини можуть критися в будь-якій системі організму.

Наприклад, перед операцією жінка лікувалася гормональними препаратами або припинила прийом контрацептивів. Також можливий розвиток захворювань, не пов’язаних з патологією анального проходу. Якщо затримка більше двох тижнів, то обов’язковий похід до гінеколога для проведення обстеження.

При рясних менструальних кровотечах слід розуміти, що загострення геморою більш залежить від менструації, ніж навпаки. Але в будь-якому випадку варто звернутися і до гінеколога, і до проктолога.

» Без категорії » Геморой і менструальні цикли жінок: особливості зв’язку