Геморой і його стадії

Перший етап розвитку геморою називають ще початковим. На даному етапі формуються внутрішні гемороїдальні вузли, які зовні нічим не проявляються. Іноді пацієнтів може турбувати дискомфорт або тягнуть болі під час акту дефекації, а також здуття живота. Зрідка може з’явитися відчуття неповного спустошення кишечника після відходження калових мас.

Підступність цієї стадії геморою полягає в тому, що це захворювання може маскувати таку серйозну проблему, як пухлини прямої кишки. Тому при появі будь-яких з перерахованих вище симптомів рекомендується, як можна швидше, звертатися до проктолога.

Дуже часто початкові ознаки геморою з’являються у жінок під час вагітності та посилюються вчасно або відразу після пологів. Тому важливе місце слід приділяти профілактиці цієї хвороби у дівчаток з самого раннього віку. Зупинити прогресування захворювання на 2-3 триместрі вагітності вкрай складно, оскільки багато препаратів є протипоказаними. Це ж стосується і жінок, що годують. Зліва фото 1 стадії геморою.

друга стадія

На другій стадії пацієнт відзначає періодичне випадання гемороїдальних вузлів, які вправляються назад, під шкіру самостійно. Дана ситуація має місце при піднятті важких предметів або надмірному напруженні під час дефекації. Сверблячка в періанальної області стає більш вираженим. Цей симптом обумовлений постійною секрецією залозами прямої кишки запальної рідини, яка збуджує шкірні рецептори і викликає відчуття свербіння.

Для лікування геморою на цьому етапі вже призначається місцева лікарська терапія, представлена ​​компресами, свічками, а також мікроклізмами. Ця стадія є дуже частою серед осіб похилого віку, у яких спостерігається витончення м’язових волокон, що підтримують в нормі венозну стінку. Справа фото 2 стадії геморою.

третя стадія

Третя стадія геморою проявляється появою зовнішніх гемороїдальних вузлів, які вправляти назад доводиться вже вручну. При цьому варикозно розширені вузли видно зовні при звичайному огляді без застосування будь-якої апаратури. При дефекації, пацієнта турбують виражений свербіж і відчуття печіння в анальної області, а також болі в промежині.

Перебіг геморою проходити у вигляді неосложенного процесу, перемежованого з гострими нападами. Іноді може виникати тромбоз або тромбофлебіт уражених вен. Як правило, на цьому етапі можуть призначатися комбіновані консервативні і оперативні методики лікування. Зліва фото 3 стадії геморою.

четверта стадія

Коли у людини розвивається четверта ступінь геморою, то випали вузли вправити самостійно вже неможливо. На даному етапі часто приєднуються ускладнення у вигляді некрозу, тромбофлебіту, а також кровотеч, які можуть закінчитися летально. Лікування може бути тільки оперативним, при цьому після видалення вузлів, людина може повернутися до свого нормального життя і навіть займатися спортом. Справа фото 4 стадії геморою.

» Без категорії » Геморой і його стадії