Геморой і армія

Для чоловіків у віці від 18 до 27 років, які страждають гемороєм, крім питань його лікування, актуальним є і момент, пов’язаний з призовом до армії. Наприклад, виникає питання, чи беруть з гемороєм в армію або дають відстрочку по геморою? Спробуємо розібратися в питанні, наскільки сумісний геморой і армія.

Для геморою характерно розширення вен прямої кишки з утворенням вузлів, що може проявляти себе хворобливістю і кровотечею. Дане захворювання зустрічається як у жінок, так і чоловіків. Якщо у жінок однією з основних причин появи геморою є пологи, то у сильної половини людства вона пов’язана з підвищеними фізичними навантаженнями. До загальних факторів, що привертають можна віднести сидячий спосіб життя, патології кишечника і хронічні запори.

Проблемою лікування геморою займається лікар проктолог. Наприклад, призовник хоче знати, чи буде відстрочка від армії при геморої 2 ступеня? У питаннях призову або звільнення від служби лікар буде орієнтуватися на Постанову про військово-лікарську експертизу.

Тут геморой розглядається в трьох ступенях прояви:

  • I геморой, що протікає з частими ускладненнями і пов’язаної з цим анемією;
  • II геморой, що супроводжується випаданням вузлів 2-3 ступеня;
  • III рідкісні ускладнення геморою на тлі успішного лікування.

До першої групи відносять осіб, які протягом року не менше трьох разів перебували на стаціонарному лікуванні. Причому тривалість кожної госпіталізації становила не менше місяця. При цьому в якості причини госпіталізації були вказані кровотечі, запалення вузлів 2-3 ступеня, тромбоз або випадання вузлів.

В цьому випадку можна розраховувати на отримання категорії «В», яка означає, що призовник обмежено придатний до служби. На практиці це означає його зарахування в запас з видачею військового квитка.

Друга ступінь прояву геморою, має на увазі випадання вузлів 2-3 ступеня. Тут варто більш детально зупинитися на ступенях випадання гемороїдальних вузлів. Всього виділяють 3:

  • при першій, вузли можуть випадати під час дефекації, але після цього самостійно вправляються;
  • випадають вузли вимагають вправляння;
  • гемороїдальні вузли випадають при найменшій навантаженні.

Останні два пункти і говорять про 2-3 ступеня випадання. У цьому випадку також видається категорія «В», що має на увазі обмежену придатність до військової служби.

Третя ступінь геморою полягає в рідкісних ускладненнях даного захворювання. Клінічно вона виражається в присутності вузлів, але відсутності скарг і запалення. Також цей ступінь геморою лікар може поставити, якщо за останні 3 роки не було загострень. В цьому випадку видається категорія «Б» – придатність до служби з незначними обмеженнями. Зокрема, може бути видана категорія «Б-3», що має на увазі службу в певних військах.

Чи можуть комісувати з армії з гемороєм?

З гемороєм при важкому перебігу захворювання в армію не беруть. Але, якщо геморой утворився або легша стадія перейшла у важку форму вже в армії, то логічно припустити, що з армії повинні комісувати. Дане питання розглядається військово-медичною комісією, яка, провівши повне обстеження військовослужбовця, винесе рішення.

Якщо захворювання знаходиться на тій стадії, при якій присвоюється категорія від Б (придатний до проходження служби з обмеженнями) до Д (не придатний до військової служби) або одним з проміжних варіантів, це дозволить військовослужбовцю достроково звільнитися зі збройних сил.

Але солдату варто подумати, наскільки йому необхідно звільнення, якщо він вже перебуває на військовій службі, може бути є сенс підлікуватися в госпіталі, а там і до демобілізації недалеко, благо зараз служба в армії займає всього один рік. Справа в тому, що комісування через хворобу може відбитися на майбутній роботі або кар’єрі. Деякі роботодавці вважають, що служба в армії для їх працівників є бажаною або навіть обов’язковою.

Як лікують геморой в армії?

З приводу захворювань в збройних силах звертаються до медпрацівників частини. Вони проводять обстеження і координують лікування, а при необхідності направляють на медичну комісію, яка уповноважена привласнити військовослужбовцю ту чи іншу категорію по придатності для подальшого проходження служби або звільнення з армії.

Іноді молода людина не задається питанням, чи беруть в армію з хронічним гемороєм в легкого ступеня? Так як подібний діагноз означає, що хвороба знаходиться в уповільненої формі і довгий час ніяк себе не проявляє. Але при будь-якого ступеня геморою про це необхідно сказати на медичної комісії без жодних проблем, в іншому випадку можуть бути серйозні проблеми зі здоров’ям, так як геморой не залишає без покарання важкі фізичні навантаження.

При погіршенні стану необхідно звертатися в санчастину, звідки при загостренні захворювання військовослужбовець направляється в госпіталь. У військовому госпіталі можна пройти медикаментозне лікування, видалення геморою малоінвазійними методами або за допомогою операції. А після лікування повернутися на службу.

Також необхідно відзначити, що військовослужбовець має право відмовитися від операції, якщо вона буде запропонована. При рецидиві захворювання вся процедура повторюється. Звичайно, найкращим варіантом буде підлікуватися на «громадянці», щоб не проходити всю медичну армійську систему.

» Без категорії » Геморой і армія