Ознаки геморою у жінок після пологів

У період, коли малюк вже радує матусю своїм чмоканням у грудях, вона може зіткнутися з вельми неприємною і делікатною проблемою, про яку багато хто воліє не говорити. Йдеться про геморої. Захворювання може почати розвиватися ще в період виношування малюка, і пологи тільки спровокують кульмінацію, тобто прояв його гострої форми. Тому треба знати про клінічній картині післяпологового геморою, його причини, лікуванні.

Чому він виникає?

Статистика констатує, що ця недуга після появи на світ малюка знаком кожній другій жінці. Він, на думку більшості фахівців, тільки загострюється під час пологів, а не є результатом родової діяльності, її наслідком або ускладненням.

У період виношування дитини часто відбувається застій крові в зоні малого тазу. Це цілком нормальне явище, адже матка росте, вона здавлює внутрішні органи, тисне і на пряму кишку. Як наслідок підвищення тиску на всі органи малого тазу відбувається застій вмісту кишечника (запор). Це один з основних провокуючих чинників виникнення геморою у жінок. Крім цього, зниження фізичної активності майбутньої матусі на останніх місяцях виношування дитинчати теж є причиною розвитку делікатного недуги. Ходити вагітним стає важко, а це також уповільнює кровообіг, стимулює запори і тиск на гемороїдальні вузли. Безпосередньо під час пологів венозні сплетення в зоні малого тазу стискаються. У них застоюється кров. А це головний фактор, який призводить до розширення вен і розвитку делікатного недуги. Також причиною розвитку захворювання після пологів може бути надлишкова маса тіла. Так часто відбувається у жінок, які не контролюють свою вагу в період виношування вагітності.

Відзначимо, що захворювання характерно жінкам, які народжували природним шляхом, і тим, яких Кесарії. Адже в останньому випадку породіллям потрібно дотримуватися певний час постільний режим, та й наявність післяопераційного рубця заважає спорожняти кишечник. В результаті розвивається застій в ректальних венах, вони розширюються і запалюються.

» » Ознаки геморою у жінок після пологів