В якому віці може з’явитися геморой?

Все частіше і частіше це питання віці, при якому може з’явитися геморой, починає хвилювати молодих людей і дівчат. З чим пов’язано занепокоєння? Хтось просто чув про геморої від своїх найближчих родичів, друзів, які страждають на цю недугу, або спостерігав їх муки при гемороїдальному кризі або рясних кровотечах. А хтось, може бути, запідозрив недобре у себе, відчувши свербіж, біль, печіння в області заднього проходу або виявив свіжу кров в калі, еластичне безболісне утворення, що виступає назовні в області ануса. Так чи інакше, питання, які виникають, в якому віці з’являється геморой – потрібно дозволити.

Зі скількох років може з’являтися геморой?

Геморой діагностують переважно у дорослих людей старше 20 років, але останнім часом почастішали випадки виникнення його у підлітків і навіть дітей. У кожного десятого дорослого виявляються клінічні ознаки геморою, в тому числі у половини чоловіків у віці 60 років і старше. Серед жінок, які не мали протягом життя вагітностей, геморой зустрічається в 7,4% випадків, а у вагітніли – в 40,5%, крім цього, відзначається наступна вікова залежність: у віці до 20 років гемороєм страждає кожна п’ята вагітна жінка, а старше 30 років – кожна друга майбутня мама.

Які фактори впливають на виникнення і розвиток геморою?

Чому з’являються патологічні зміни в анальної області? Зі скількох років з’являється геморой? Питання взаємопов’язані і вимагають індивідуального розгляду. Все залежить від поєднання і ступеня вираженості вроджених особливостей людини, його схильності до захворювання і факторів, що виникли протягом життя і діючих протягом деякого часу.

До вроджених властивостях людського організму, які реалізують схильність до виникнення геморою, відносять:

 • Особливість сполучної тканини
 • Легко розтяжні стінки вен
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту та сечовидільної системи.

До факторів, які виникли і чинним протягом життя відносять:

 • Малорухливий, «сидячий» спосіб життя
 • Високі фізичні навантаження
 • систематичні запори
 • Нераціональне харчування, бідне рослинною клітковиною, що приводить до систематичних запорів
 • Вживання в їжу великої кількості гострої, жирної, смаженої, солоної, копченої та маринованої їжі
 • Шкідливі звички: вживання алкоголю і куріння
 • Вагітність і народження дітей.

Як реалізуються ці фактори в різних вікових категоріях? В якому віці і на що слід звернути увагу?

Для дитячого віку характерні запори при нерегулярному, неправильному харчуванні. Улюблений дітьми фастфуд багатий вуглеводами і жирами, але майже не представляє цінності як джерело клітковини. Змусити сидіти дитини тривалий час дуже складно, на це здатні лише одиниці, що володіють спокійним темпераментом, тому малорухливий спосіб життя 99,9% дітей не загрожує, так само як і фізичний важка праця.

Підлітковий період – час буйства гормонів, якісні зміни організму. Сучасні підлітки до 12-14 років тривалим і частим сидінням перед комп’ютером, телевізором, за виконанням домашнього завдання, значно знижують рухову активність в порівнянні з дошкільнятами, що призводить до зниження швидкості кровотоку в судинах органів малого таза і нижніх кінцівок, виникає застій крові. При цьому порушується відтік останньої з вен і, як наслідок розтягуються венозні стінки. Все це відбувається і з венами прямої кишки. З плином часу стінка вен все більше розтягується, утворюючи вузол або декілька, які можуть випадати в просвіт кишечника, анального отвору і за його межі. Освіта вузлів провокує виникнення ускладнень геморою.

Деякі підлітки, в прагненні знайти ідеальне мускулисте тіло перевантажують свій організм вагами при заняттях важкою атлетикою.

Похибок харчування стає ще більше, молоді люди починають пробувати сигарети і алкоголь.

Багато підлітків в цей важкий період, віддаляються від рідних і бояться, соромляться зайвий раз поділитися сумнівами і переживаннями з мамою або татом з приводу неприємних відчуттів в делікатному місці.

Дорослі люди реалізують вже в повній мірі всі негативні фактори. Досить часто схильні до геморою:

 • Люди, зайняті роботами за комп’ютером протягом всього робочого часу: офісні працівники, диспетчери і інші категорії,
 • Жінки, при виношуванні і народженні дітей. Найчастіше геморой проявляється клінічно освітою в аноректальної області вузлів саме під час пологів.

Профілактика захворювання і зниження його проявів зводяться до боротьби з запорами, налагодженню правильного, раціонального харчування, збільшення фізичної активності та полегшення фізичної праці.

Важливо пам’ятати, що самолікування може бути згубно для хворого, тому що під виглядом геморою можуть ховатися злоякісні новоутворення. При виникненні неприємних відчуттів в аноректальної області важливо своєчасно звернутися до лікаря для точної діагностики і підбору правильного лікування.

» Без категорії » В якому віці може з’явитися геморой?