Вправи на прес при захворюванні гемороїдальних вузлів

Якщо хворий звертається за медичною допомогою, коли геморой вже надзвичайно запущений, то йому пропонується оперативне втручання. Сучасна проктология використовує новітні методики хірургічного лікування запалених гемороїдальних вузлів з максимальним комфортом для пацієнта і відсутністю загального наркозу. Це допомагає істотно знизити ризик розвитку ускладнень в післяопераційному періоді і скоротити тривалість реабілітаційного періоду.

Після хірургічного втручання пацієнт повинен певний час дотримуватися спеціальної дієти і обмежувати важкі фізичні навантаження.

Фізичні вправи

Незважаючи на те, що помірні фізичні навантаження не протипоказані при уповільненої фазі патології прямої кишки, вправи на прес при геморої виконувати все-таки не варто. Справа в тому, що ці вправи викликають посилений приплив крові до органів малого тазу, а це може спровокувати загострення запального процесу і посилити перебігу захворювання.

Крім цього, занадто збільшені гемороїдальні вузли під час гойдання м’язів преса можуть вилізти назовні і лопнути, що призведе до масивного кровотечі.

Обмежити доведеться і інтенсивні фізичні навантаження, які супроводжуються підняттям тяжкості, адже запалені гемороїдальні вузли схильні до випадання. Що може привести до ряду ускладнень.

Якими ж фізичними вправами можна займатися при геморої? Як відомо, запалення гемороїдальних вузлів розвивається в результаті застою крові в органах малого таза, що часто виникає при сидячій роботі або малорухливому способі життя. Саме тому помірні фізичні вправи будуть своєрідною профілактикою геморою. Дуже добре підходять для цієї мети плавання, біг підтюпцем, лижний спорт, легка атлетика, аквааеробіка, волейбол.

Пам’ятайте, що будь-яке захворювання простіше попередити, ніж лікувати. Це ж стосується і геморою. При дотриманні розумного ритму життя, обмеження прийому гострих і пряних страв, кави і алкоголю, активні заняття спортом вам вдасться уникнути запальних процесів в прямій кишці.

Прес та видалення геморою

Після видалення гемороїдальних вузлів і повного загоєння рубців можна переходити до активних фізичних навантажень, виняток становлять лише вправи на підняття важких предметів. Відповідь на питання, коли можна качати прес після видалення геморою, залежить від ступеня відновлення здоров’я, тобто необхідно пройти обстеження на предмет, чи всі гемороїдальні вузли видалені. Також необхідно визначити: чи достатньо пройшло часу для повного відновлення тканини після травмуючого впливу. У початковий період після видалення гемороїдальних вузлів, аж до часу, коли буде точно встановлено, що вени прямої кишки функціонують нормально, корисні лише ходьба і вправи без навантаження на прес. Дати більш точні рекомендації в компетенції лікаря.

» Без категорії » Вправи на прес при захворюванні гемороїдальних вузлів