Вино при геморої – можна або не можна?

Новорічні свята, дні народження, весілля та інші урочистості навіть здоровий організм можуть шокувати кількістю з’їдених смажених страв, жирних пирогів і випитого алкоголю. Що вже говорити про людей з хронічними захворюваннями. Багатьох пацієнтів проктолога цікавить питання, чи можна вино при геморої, а також пиво та інші алкогольні напої. Чи не впливає вживання останніх на перебіг хвороби?

Будь-який лікар зможе впевнено відповісти вам на таке питання однозначно – вино при геморої, як, втім, і будь-які міцні напої, будь то коньяк або горілка, протипоказані як в період ремісії, так і при загостренні хвороби. Алкогольна продукція може надати пацієнтові погану послугу і погіршити перебіг патології. Особливо це стосується людей, які захоплюються, яким не вдається дотримуватися обережності, а алкоголь, як відомо, може викликати серйозну залежність.

Людям, що страждають розширенням вен анального каналу, варто дотримуватися добромисного рішення не пити вино. Або, якщо обіцянку виконати важко, грунтовно скоротити дозу, випиваються міцних напоїв, як в свята, так і в будні, щоб справа не прийняло серйозний оборот. При виборі на користь білого або червоного вина варто враховувати якість і міцність напою. Чим вище міцність алкоголю і більше кількість випитого, тим грунтовніше шкідливий вплив на організм.

Який зв’язок між алкоголем і гемороєм?

Чому існує такий сувора заборона? Давайте розбиратися.

Алкоголь, проходячи свої метаболічні шляхи в організмі, діє як сечогінний засіб. Він виводить більшу частину вільної рідини з організму. Через це сильно згущуються калові маси, вони стають щільними, зменшується перистальтика кишечника. В кінцевому підсумку такі патологічні зміни призводять до розвитку запорів. А, як відомо, це дуже серйозний фактор ризику розвитку геморою або його загострення. Крім того, через твердих калових мас існує можливість легкого травмування слизової оболонки гемороїдальних вузлів і розвитку кровотечі.

На цьому негативний вплив алкоголю при геморої не закінчується. Будь-які алкогольні напої сприяють підвищенню системного тиску, що в свою чергу призводить до підвищеного тиску і всередині гемороїдальних вен, які не витримують навантаження і розширюються з розвитком захворювання. Також будь-які застілля з алкогольними напоями, як правило, супроводжуються різними пряними і гострими стравами. Така їжа викликає великий приплив крові до малого тазу. Це сприяє, якщо у людини вже є геморой, загострення процесу, тромбозу гемороїдальних вен.

Скільки вина можна пити при геморої?

Що ж робити, якщо ви не можете уникнути застілля і вживання алкоголю? В такому випадку ризик загострення хвороби необхідно звести до мінімуму.

Рекомендації по вживанню алкоголю хворим гемороєм:

  • не дозволяйте собі більше, ніж 100 мл «міцного» алкоголю;
  • без великого ризику можна вжити келих світлого пива або шампанського;
  • серед вин краще вибирати біле сухе або напівсухе, але не більше 250 мл.
  • намагайтеся пити якомога більше рідини разом з алкоголем, але не газовані і кофеинсодержащие напої, а просту воду;
  • їжа повинна бути легкою і не гострою.

Що стосуватися рекомендацій на перспективу, то все-таки слід мати на увазі, що для позбавлення від геморою потрібно змінити спосіб життя. Серед негайних і дієвих заходів з лікування захворювання повинні бути передбачені такі важливі компоненти, як оптимальний раціон і повна тверезість.

» Без категорії » Вино при геморої – можна або не можна?