Виліз геморой. Що робити?

З огляду на той факт, що хвороби ніколи «не приходять вчасно», а найчастіше у вихідні та святкові дні, коли медична допомога не завжди є доступною, слід знати, що робити, якщо виліз геморой. Основні правила першої допомоги дозволять допомогти людині в будь-яких обставинах, коли геморой відкрився.

Перш за все, необхідно підміни прохолодною водою або прийняти сидячу ванну протягом 10-15 хвилин. Це дозволить значно зменшити дискомфортні відчуття, зняти біль і поліпшити загальне самопочуття. Однак дана процедура протипоказана жінкам в період менструацій, а також при наявності запальних процесів в області малого тазу (сальпінгіт, аднексит).

Потім необхідно акуратно видалити надлишки вологи серветкою або м’яким рушником, надіти вільний нижню білизну (бажано з натуральних тканин) і лягти в ліжко на спину. Слід зняти одяг з тугими резинками і поясами, яка збільшує внутрішньочеревний тиск і, відповідно, посилює симптоми геморою.

Коли біль стихне, можна заварити суміш сухих трав (ромашки, звіробою, подорожника, листя дуба) і зробити очисну клізму. Це зменшить здуття кишечника і зведе до мінімуму ризик виникнення калових каменів. Слід вибирати клізму з м’яким наконечником і додатково змастити його вазеліном для того, щоб не пошкодити запалений вузол і не викликати кровотечу.

Зі свого раціону слід відразу виключити всі гострі страви, які надають подразнюючу вплив на кишечник. Найкраще вживати велику кількість свіжих овочів, фруктів і води, щоб розм’якшити калові маси і посприяти їх більш м’якому відходженню.

Щоб зменшити локальний дискомфорт можна використовувати лікарські препарати для місцевого застосування в свічках. Звертати увагу слід на ті кошти, які містять в своєму складі знеболюючі речовини, такі як бупивакаин, лідокаїн та інші. Хороший ефект можуть надавати супозиторії, що містять препарати, що зменшують спазм м’язів (папаверин).

Існують також рецепти народної медицини, що дозволяють зменшити симптоми геморою. Так, при вираженій болю, рекомендується робити компрес з перетертого в кашу картоплі. Тривалість такої процедури близько 25-30 хвилин.

Чому виходить геморой?

Щоб зрозуміти механізм захворювання, потрібно розглянути анатомію прямої кишки і анального проходу. Нижня область прямої кишки характеризується густою мережею розгалужених вен, званих гемороїдальними венами або кавернозними тілами, які оточують кишку. Вони утримуються в певних рамках сполучними волокнами. Кавернозні тіла, заповнюючи кров’ю допомагають сфінктера (кругової м’язі заднього проходу) затримувати фекалії.

Вчені не можуть точно пояснити причину випадання гемороїдальних вузлів. Найпоширеніша версія посилається на генетичну схильність до патології, пов’язаної зі слабкістю венозних стінок і волокон, які в нормальному стані перешкоджають розширенню вен.

При наявності генетичної схильності особи, які по виду виконуваної роботи велику кількість часу знаходяться в сидячому положенні можуть зіткнутися з тим, що геморой вилазить із заднього проходу. Під час сидіння кровотік кавернозних тел погіршується, вони розширюються і запалюються.

При захворюваннях печінки провокується збільшення тиску в венах прямої кишки, пов’язане це з тим, що відведення крові в прямій кишці здійснюється по венах, прикріпленим до печінки. Збільшення тиску погіршує і відведення крові.

Якщо у пацієнта вискочив геморой, то причина може бути в вживанні спиртного або жирної їжі, які також викликають порушення функціонування печінки, що і провокує розширення вен заднього проходу,

Хворі часто скаржаться, що вийшов геморой і в тому випадку, коли відбувається захворювання сечового міхурі або передміхуровій залозі, що також викликають погіршення відводу крові в області заднього проходу.

При виникненні патології, навіть якщо перші ознаки захворювання вдалося усунути в короткі терміни, настійно рекомендується найближчим часом звернутися до лікаря, так як під маскою геморою можуть протікати найрізноманітніші захворювання, такі як випадання прямої кишки або пухлини.

» Без категорії » Виліз геморой. Що робити?