Види виділень при геморої та способи позбавлення від них

Іноді виділення крові з анального отвору стає рясним, толчкообразним. В основному така ситуація обумовлена ​​розривом венозної стінки, що мав місце під час напруження для відходження калових мас. Важливо також пам’ятати, що кров після акту дефекації може бути симптомом тріщини прямої кишки. При цьому вона розташовується на калових масах зверху, як кажуть проктологи – «у вигляді шапочки».

Поява крові під час дефекації – симптом геморою, але іноді на перше місце виходять інші ознаки, такі як свербіж, печіння, дискомфорт, біль і випадання гемороїдальних вузлів. В інших випадках кров виділяється досить сильно, що повністю виправдовується назва патології (hemo – кров, rhoe – витікати в перекладі з грецького).

Основним фактором кров’яних виділень при геморої вважаються запори, але рідкий стілець також постійно дратує слизову оболонку анального проходу. При пізніх стадіях захворювання, коли вузли збільшуються в розмірах, пошкодження їх каловими масами стає неминучим.

Виділення крові при геморої можна розділити на наступні групи:

 • Нерясні, краплинні кровотечі, що виникають при порушенні дієти. Вони не становлять загрози для життя пацієнта. У літньому віці при постійно високому тиску вони можуть служити стабілізуючим фактором.
 • Рясні при кожному акті дефекації, навіть при нормальному стільці, кровотечі виникають на пізніх стадіях захворювання. Втрата крові більш 50мл в день може спровокувати організм на розвиток анемії. У пацієнтів виникає слабкість, блідне шкіра, з’являється запаморочення, загострюються хронічні захворювання.

Лікування кровотеч при геморої

Нерясні кровотеча купіруют засобами медикаментозного дії.

У половині випадків запущеної патології геморой проявляється наполегливими кровотечами, що активує в організмі компенсаторні механізми, що перешкоджають розвитку анемії. Але при відстрочці початку лікування існує ризик виникнення залізодефіцитної анемії.

Для початку лікування необхідно провести діагностику захворювання. Метод лікування визначає проктолог після всебічного обстеження. Першочергове завдання зупинити кров у короткі терміни. Консервативне лікування включає препарати місцевої та загальної дії.

При внутрішньому геморої рекомендується застосовувати препарати місцевої дії. Зупинити кров в цьому випадку допоможуть свічки. Їх поділяють на кілька типів.

 • Свічки з прополісом підвищують згортання крові;
 • Свічки з адреналіном володіють аналогічною дією, але вони протипоказані людям з гіпертонією, так як адреналін підвищує тиск.
 • Метілураціловие свічки надають загоюють дію при утворенні тріщин і поверхні рани.
 • Гомеопатичні препарати з рослинними компонентами знижують інтенсивність кров’яних виділень і мають загоює ефектом.

При зовнішньої локалізації гемороїдальних вузлів використовують препарати:

 • Розчин таніну надає протизапальний і судинозвужувальний ефект. Застосовується у вигляді клізми, після яких слід полежати, поклавши на живіт лід.
 • Розчин перекису водню в пропорції 1 мл речовини до 20 мл води. Ставиться клізма.
 • Лікування гемороїдальних кров’яних виділень поєднують із засобами народної медицини, але під контролем проктолога.

Які засоби загальної дії застосовувати вирішує лікуючий лікар, частіше за інших застосовуються детралекс, глівенол, вікасол.

У тому випадку, якщо геморой не піддається консервативної терапії, застосовують засоби малоінвазивного лікування (склеротерапії, лігування) або хірургічних методів (гемороїдектомія).

Виділення крові після операції

Кров’яні виділення після операції на геморой можуть виникнути під час дефекації. Твердий кал на місці проведення оперативних маніпуляцій подразнює слизову оболонку. В цей час велике значення має харчування пацієнта, яка має бути направлена ​​на запобігання запорів. Після операції необхідно харчуватися дієтичною їжею, виключити шкідливі звички і не піднімати тяжкості.

Також можлива поява крові в місці недостатнього припікання судин, що може призвести до відшарування кірки і освіті кровоточивих ран. Усуваються недоробки хірурга прикладанням до ураженого місця тампона, просоченого адреналіном. Після зупинки крові проводиться обстеження аноскопа і додаткове прошивання судини.

слиз

Досить часто пацієнти, які страждають гемороєм, відзначають виділення слизу з прямої кишки. Вона безбарвна, прозора, виділяється в обсязі близько 5-10 мл. Поява слизу пов’язане з надмірною діяльністю келихоподібнихклітин, які в нормі секретують «мастило», що зменшує поверхневий натяг слизової оболонки і перешкоджає її розривів. При вираженому запальному процесі відбувається роздратування зазначених клітин, і слиз починає вироблятися в значній кількості, іноді вона з’являється на білизну. Відхилення у виробленні серозної рідини визначаються порушенням лімфообразованія і називається трансудітом.

Виділення слизу при геморої є захисною реакцією організму. Її включення можна виявить і в кров’яних і гнійних виділеннях при дефекації і в період між випорожненням кишечника. Це свідчить про запальний процес або розслаблення анального сфінктера, який при геморої стає менш пружним.

Слизові виділення при геморої можуть вказувати як на захворювання аноректальної області, так і на патологію кишечника. Визначити самостійно причину виділень важко і тому варто негайно звернутися до лікаря для постановки діагнозу. Під час обстеження може виявиться наявність інших причин виділення, і геморой може бути ні до чого. Під аналогічними симптомами може розвиватися більш небезпечна патологія органів малого таза.

У деяких випадках дані виділення можуть відзначатися при запальних захворюваннях товстої кишки, які часто супроводжують геморою (наприклад, неспецифічний виразковий коліт).

Виділяється слиз різниться по консистенції і кольору.

 • Прозорі виділення характерні для здорового організму
 • Каламутна слиз або наявність у неї кольорового відтінку говорить про виникнення ускладнень різного характеру.
 • слиз при геморої з домішкою крові свідчить про розрив вузла і вимагає негайного звернення до проктолога.

Для купірування даного симптому використовуються протизапальні препарати, що діють тільки в просвіті товстого кишечника.

гній

Ще одним патологічним виділенням при геморої може стати гній. Він вдає із себе густу тягучу слізеобразние рідину, що має жовтуватий відтінок. У деяких випадках вказане виділення може мати запах. Поява гнійних виділень в калових масах, на нижній білизні або туалетному папері є грізною ознакою, що свідчить про формування в періанальної області вогнища гнійного запалення. Найчастіше у таких пацієнтів діагностується параректальної абсцес, який може стати причиною септичного інфікування.

На першій стадії геморой здається досить нешкідливим захворюванням, але без лікування він приймає важчу форму. На третій стадії часто діагностується гнійний геморой або парапроктит, який виникає через велику кількість кровотеч і наявності мікротріщин. А змішана мікрофлора кишечника завершує процес, викликаючи гнійне запалення, яке може привести до зараження крові.

Як виділення слизу, так і підвищена секреція гною з просвіту прямої кишки викликають свербіння в околоанальной області. Досить часто це призводить до розчісування шкіри в цій області з її подальшим інфікуванням і освітою гнійничкові висипання.

Лікування гнійного геморою

Лікування даної проблеми виключно оперативне. Тільки в разі незначного нагноєння проктолог пропонує пацієнту п’ятиденний курс медикаментозного лікування, що складається з місцевого лікування мазями і прийому антибіотиків. Якщо протягом короткого часу стан не покращився, то слід зробити оперативне втручання. При розтині гнійника хірургом протягом декількох годин нормалізується температура і зникають ознаки інтоксикації. Далі проводиться видалення запаленого вузла.

Гнійні освіти після операції

Гнійні виділення після операції по видалення геморою можуть виникнути в результаті проникнення в травмовану область патогенних мікробів з калу. Для усунення гнійного освіти застосовують антибактеріальні засоби. При значному нагноєнні хворобливі освіти дренируют, а потім лікують консервативними методами з застосуванням мазей, свічок, компресів.

Необхідне розуміння, що, якщо утворився гнійний геморой, вилікувати його буде непросто. Наприклад, таке ускладнення геморою, як парапроктит, загрожує утворенням свищів в кишечнику. Свищ є незагоєною канал, по якому протікав гній. Вилікувати свищ можна тільки за допомогою хірургічної операції. Без втручання патологія може повернутися або перерости в онкологічне освіту.

Каломазание

Зрідка при геморої можливі епізоди каломазаніе. Коричневі виділення при геморої в більшості випадків характерні для людей, які страждають запорами, зумовленими болючим спазмом прямої кишки у відповідь на проходження по ним калових мас. Іноді каломазаніе є небезпечним симптомом злоякісних новоутворень, які можуть імітувати геморой або розвиватися на його основі.

» Без категорії » Види виділень при геморої та способи позбавлення від них