Взаємозв’язок варикозу і геморою – що спільного?

Геморой і варикоз родинні проблеми, так як в основі обох захворювань лежить патологічне розширення вен. Відмінності стосуються місця локалізації захворювання. З цієї причини не можна зробити висновок, що при наявності варикозу виникнення геморою неминуче. Але все ж варикозне розширення вен на ногах можна вважати фактором ризику для виникнення гемороїдальних вузлів анального каналу.

Часто виникає плутанина, і пацієнти запитують, чи одна і те ж захворювання криється за різними назвами, якщо всі вони пов’язані з патологічним розширенням вен. На ділі визначальним виявляється не тільки венозна слабкість, але і від якого органу відбувається відтік крові по болісно розширеному судині. Від цього залежить своєрідність виникаючих порушень, ступінь небезпеки для здоров’я і що виявляється симптоматика.

Крім варикозу нижніх кінцівок і геморою, існує ще ряд захворювань схожою природи. Вони можуть виникнути як у чоловіків, так і у жінок. Варикоз малого таза, яким в основному страждають жінки репродуктивного віку, має причиною зворотна занедбаність крові по яєчникової вени, що викликано здавленням судин збільшується маткою при вагітності, також може виникнути розширення вен самої матки. У рідкісних випадках подібне захворювання виникає і в підлітковому віці – протікає безсимптомно, іноді супроводжується рясними виділеннями. У чоловіків в області малого тазу може статися варикозне розширення вен сім’яного канатика, що загрожує порушенням роботи клапанів в венах. Захворювання може викликати чоловіче безпліддя. Це все різні захворювання з несхожими клінічними проявами, вони викликаються різними причинами, хоча у них і можна знайти щось спільне.

зміст:

  • 2 Як пов’язані 2 захворювання?
  • 3 Спільне лікування

Геморой і варикоз

Щоб розібратися у всьому по порядку, спочатку розглянемо патологію анального каналу, пов’язану з розширенням вен.

Геморой – варикозне зміна (розширення) кавернозних вен прямої кишки. Патологія зі значним відривом займає перше місце серед захворювань прямої кишки. Проблема ця – поліетіологічним, тобто викликати її можуть кілька чинників, але основними є два – гемодинамічний та м’язово-дистрофічний. В основі першої причини геморою лежить порушення функції судин, яке призводить до посиленого притоку артеріальної крові та зменшення відтоку по кавернозних венах, що, в свою чергу, тягне до збільшення кавернозних тілець та формування гемороїдальних вузлів. Таким чином, геморой – це переважно судинна патологія.

Варикозне розширення підшкірних вен нижньої кінцівки так само виникає в результаті патологічних змін стінок вен. Варто відзначити, що, в основному, причини, які викликають ці зміни, не можуть привести до появи геморою, але частина етіологічних факторів у цих двох хвороб загальна: функціональна недостатність сполучнотканинного апарату – вроджена слабкість м’язово-еластичних волокон вен; хронічні захворювання серця і печінки, так як вони відображаються і на венозному відтоку; вагітність і пологи; надмірна маса тіла і ожиріння. Це призводить до того, що часто ці хвороби протікають спільно.

Як пов’язані 2 захворювання?

Геморой і варикоз нижніх кінцівок здатні впливати один на одного, так як обидва захворювання є варикозним розширенням кровоносних судин, що знаходяться в різних місцях. Причини виникнення патології також схожі.

Якщо до клінічної картині варикозу ніг додати недолік руху, нераціональне харчування з можливістю утворення діареї та запору, то виникнення геморою стає справою часу. На тлі варикозу підвищуються шанси для появи геморою. Порушення кровотоку (тяжкість патології залежить від ступеня захворювання) позначається на кількості крові, що надходить до вен заднього проходу. До застою крові також веде будь-яке запалення або порушення в роботі органів малого таза.

спільне лікування

Логічно припустити, що при однакових причини, що викликають захворювання, консервативне лікування їх буде схожим. При медикаментозної терапії геморою симптоми варикозної хвороби нижніх кінцівок будуть купироваться. Наприклад, при застосуванні вазопротекторну препаратів, які підвищують венозний тонус і покращують мікроциркуляцію. Це основа системного лікування двох патологій. Препарати цієї групи – «Детралекс», «Діовенор», «Ендотелон».

Якщо в наявності варикоз нижніх кінцівок і з’явилися ознаки запалення вен анального каналу, то виникає питання , чи можна лікувати геморой мазями від варикозу. Про ефективність всіх препаратів судити важко, але, наприклад, троксевазіновая мазь з успіхом застосовується для місцевого лікування і варикозу, і геморою. Прийом ненаркотичних анальгетиків при геморої теж позитивно позначиться на перебігу хвороб, так як ці препарати покращують реологічні властивості крові, розріджують її.

Лікувальна фізкультура при положенні лежачи на спині, ноги вище тулуба сприяє відтоку крові і з гемороїдальних вен, і з вен нижніх кінцівок.

Важливо, що консервативна терапія при обох хворобах показана лише на ранніх, стадіях, а більш пізні етапи передбачають призначення оперативного або малоінвазивного лікування. Визначати ступінь захворювання і наявність ускладнень найкраще доручити проктолога. Спеціаліст має можливість точно поставити діагноз і вибрати максимально ефективний спосіб лікування.

» Без категорії » Взаємозв’язок варикозу і геморою – що спільного?