Вживання кефіру при захворюванні гемороїдальних вузлів

Кефір при геморої як ідеї для лікування виникла аж ніяк не на порожньому місці. Причому справа не тільки в тому, що ефективність цього продукту доведена на прикладах безлічі хворих, але і в тому, що вплив кефіру на організм саме по собі передбачає позитивний результат.

Для лікування геморою виявляються корисними три ефекту кефіру:

Як це працює?

Запор – це один з найважливіших чинників розвитку геморою. Зрозуміло, мова йде про хронічних запорах, які відображають роботу перистальтики кишечника, травних залоз і навіть мікрофлори. Практично кожна людина, котра захворіла гемороєм, тривалий час страждав на хронічні запори (які, до речі, і самі по собі є вкрай неприємним станом!).

Вживання кефіру не виліковує ні від запорів, ні від геморою, але позитивний ефект буде гарантовано помітний. Дуже важливо дотримуватися регулярність вживання кисломолочних продуктів (не тільки кефіру, хоча він, все ж, найвдаліший вибір).

Яким чином кефір може допомогти позбутися від хронічних закрепів, попередити або уповільнити розвиток геморою? Тут можна виділити кілька моментів:

  • позитивне взаємодія лактобактерій, що містяться в будь-яких кисломолочних продуктах, з іншими бактеріями, що населяють кишечник;
  • безпосередню участь лактобактерій в процесі перетравлення клітковини (її надлишок призводить до найрізноманітніших порушень роботи шлунково-кишкового тракту, в тому числі – і до хронічних запорів);
  • нормалізація кислотності середовища шлунка при зниженій її кислотності.

Недостатня кількість соляної кислоти призводить до того, що значний обсяг їжі потрапляє зі шлунка в кишечник в «необробленому» стані. Травні залози не справляються з таким навантаженням, що в підсумку і стає причиною запорів і геморою. Звичайно, цього недостатньо для повноцінного, ефективного лікування геморою. Для досягнення оптимального результату повинні активуватися всі перераховані вище механізми (як системні, так і місцеві).

Надзвичайно важливо вплив кефіру на підтримку нормальної, здорової флори шлунково-кишкового тракту. У нормі живуть в кишечнику бактерії забезпечують перетравлювання деяких видів їжі і засвоєння безлічі життєво-необхідних речовин. Природно, за умови порушеного балансу між здоровою і патогенною флорою виникає ризик розвитку всіляких захворювань. Геморой – аж ніяк не виняток.

У кисломолочних продуктах дуже великий вміст лактобактерій (молочнокислих бактерій), які складають більше третини всієї нормальної флори шлунково-кишкового тракту. У разі виникнення дисбактеріозу ці бактерії стають головним компонентом лікування. Однак далеко не завжди необхідний прийом спеціальних засобів -еубіотіков. Іноді для одужання цілком достатньо кефіру.

Антисептичні властивості кефіру проявляються, здебільшого, при місцевому його застосуванні. Онине особливо сильні, але це компенсується дуже м’яким впливом (чого не можна сказати про багатьох інших антисептиках). Найбільш ефективно місцеве застосування кефіру з іншими продуктами, що володіють подібними характеристиками.

способи застосування

Отже, після того, як відповідь на питання, чи можна кефір при геморої, отримав однозначну відповідь, варто визначитися, в якому вигляді його використовувати. З прийомом кефіру всередину (що не дивно) все дуже просто. Основна рекомендація полягає в тому, що вживання кисломолочних продуктів має бути регулярним і тривати постійно. Дуже добре, якщо місяць відповідної дієти полегшує стан. Але навіть після цього закидати дієту не можна: набагато ефективніше буде постійне її дотримання.

Для того, щоб досягти значного результату в лікуванні геморою, потрібно випивати не менше 3 склянок кефіру в день. Після поліпшення самопочуття його кількість можна скоротити до двох або навіть одного стакана.

Місцево кефір застосовується у вигляді компресів, які залишаються на 40-50 хвилин (за цей час компреси краще міняти, хоча б 2-3 рази). Найоптимальніший варіант – це компрес з кефіру, рисового відвару і меду.

» Без категорії » Вживання кефіру при захворюванні гемороїдальних вузлів